Terve naeratuse teejuht

Maxilla podcast Äripäeva raadios

Podcastide seerias jagavad Maxilla Hambakliiniku kogenud hambaarstid infot hammaste hooldusest ja ravist inimese erinevatel eluetappidel.

Kuulajad saavad uusi teadmisi erinevatelt hambaravi aladelt, alates hambahaiguste ennetuse põhitõdedest kuni kõige uuemate hambaravi- ja proteesimistehnoloogiateni.

Kuula sinagi!

Maxilla podcast
Maxilla podcast igemehaigused

    30. september 2024 | Saatejuht: Tuuli Seinberg

Nii mõnigi peab hambesu ajal veritsevaid igemeid normaalseks, tegelikult viitab see salakavala ja ohtliku probleemi ehk igemehaiguse olemasolule.

Saates selgitab Maxilla parodontoloog dr Brit Helen Jõulu (endine Riisenberg), miks igemehaigused tekivad, mis vahe on gingiviidil ja parodontiidil, millised on nende sümptomid, ennetus ja ravi.

Lisaks saame teada, mis rolli mängivad hambakatt ja hambakivi, kuidas mõjutavad igemeid nikotiinitooted nagu mokatubakas ja veip ning millistel eluperioodidel tuleks igemetel eriti hoolsalt silma peal hoida.

Kuula saadet >>

Implantaadid podcast

    01. august 2024 | Saatejuht: Tuuli Seinberg

Maxilla suukirurgia ja esteetika spetsialist dr Mõkola Kondrin selgitab seekordses saates, millal on esteetiliselt ilusa naeratuse saavutamiseks vajalik paigaldada implantaadid või teha igeme- ja luuplastikat.

Räägitakse, miks on oluline asendada eemaldatud hambad võimalikult kiiresti, kas implantaate tuleb paigaldada ükshaaval või saab seda teha mitme hamba puhul korraga, mis on igemenaeratus ja kuidas kindlaks teha, kas iget on liiga palju või liiga vähe.

Saates kummutame ka levinud suukirurgia hirmud ja jagame soovitusi, kuidas protseduure planeerida ning kuidas pärast plastikat või implantaadi paigaldamist paranemist toetada.

Kuula saadet >>

    19. juuni 2024 | Saatejuht: Tuuli Seinberg

Kui tavapärane hambaravi ei suuda saavutada soovitud esteetilist tulemust, on olemas erinevad võimalused kauni naeratuse taastamiseks või saavutamiseks.

Saates selgitab Maxilla suukirurgia ja esteetika spetsialist dr Mõkola Kondrin, mida laminaadid ja hambakroonid endast kujutavad, milliseid probleeme need lahendused aitavad lahendada ning mida patsiendid peaksid protsessi kohta teadma.

Räägime ka sellest, kuidas proteetiliste lahenduste eest hoolt kanda ning mida peaksid arvestama inimesed, kes näiteks öösiti hambaid krigistavad.

Kuula saadet >>

    02. aprill 2024 | Saatejuht: Tuuli Seinberg

Juureravile keskenduvas saates selgitab Maxilla Mustamäe kliiniku endodont Ilja Pestov, mida juureravi hõlmab ja mis on selle peamine eesmärk.

Juureravi on spetsiifiline protseduur, mida võib vaja minna näiteks ravimata jäänud kaariese või hambatrauma tagajärjel. Saates arutatakse, millised sümptomid viitavad ravivajadusele, mis on surnud hammas ning kui mitu visiiti on tavaliselt vajalik hamba täielikuks ravimiseks.

Saame ka teada, millal võib olla vajalik juureravi kordus, mis on apikoektoomia ning kuidas ravimata hambapõletik mõjutab üldist tervist.

Kuula saadet >>

dr Hanna-Grete Jõulu Maxilla Podcast
  1. märts 2024 | Saatejuht: Tuuli Seinberg

Seekord on saatekülaliseks Maxilla Hambakliiniku hambaarst dr Hanna-Grete Jõulu. Saates tuleb jutuks täiskasvanute hambaravi ja üldine täiskasvanute suutervise olukord – kuidas ja millal hambaid pesta, millal kasutada hambaniiti, millele võib viidata igemete veritsemine ja millised on kõige levinumad hambahaigused.

Hammaste ja suu hügieen on teemad, millest kõik oleks justkui teadlikud. Ometi selgub hambaarsti juures sageli, et tegelikult ei osata ei kaariest ega igemehaiguseid õigesti ennetada – see võib kaasa tuua juba suuremad ning kulukat ravi nõudvad probleemid nagu parodontiit või juurepõletik.

Kuula saadet >>

    31. jaanuar 2024 | Saatejuht: Tuuli Seinberg

Terve ja kauni naeratuse tagamine algab hammaste korraliku hooldamisega juba varases lapseeas. Tähelepanelik lapsevanem saab koostöös hambaarstiga ennetada mitmesuguseid probleeme, mida tulevikus võib olla keeruline ja kulukas ravida.

Kuid kuidas tekib beebil kaaries ja mis on lutipudelikaaries? Kuidas valmistada laps ette esimeseks hambaarsti visiidiks? Millised märgid viitavad lõualuude või näolihaste arengu häiretele? Neile ja paljudele teistele küsimustele annavad vastuseid Maxilla Mustamäe, Rotermanni ja Tähesaju hambakliinikute juht Jette-Kristina Abel ning laste hambaravile spetsialiseerunud hambaarst dr Kristella Kaasik. Lisasoovitus vanematele: kasutage ka lastel elektrilist hambaharja!

Kuula saadet >>